Szkolenie o równości płci i przeciwdziałaniu dyskryminacji w Policji w Lublinie
Szkolenie w lubelskiej policji dotyczy równości płci i antydyskryminacji oraz podnosi świadomość funkcjonariuszy.
Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzono kolejne szkolenia z zakresu równości płci oraz przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć w Policji.
Szkolenie poprowadził Lider ds. Ochrony Praw Człowieka z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie.
Inicjatywa ta realizuje priorytety Komendanta Głównego Policji oraz promuje samokształcenie funkcjonariuszy w omawianym zakresie merytorycznym.
W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze służby kryminalnej i prewencyjnej, a także funkcjonariusze zespołu kontroli oraz kadra kierownicza.
Celem edukacji było podniesienie świadomości funkcjonariuszy w zakresie szeroko pojętych działań antydyskryminacyjnych.
Źródło: policja.gov.pl