Ogólne 25.06.2026

Szkolenie o równości płci i przeciwdziałaniu dyskryminacji w Policji w Lublinie

Szkolenie w lubelskiej policji dotyczy równości płci i antydyskryminacji oraz podnosi świadomość funkcjonariuszy.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Prezydenta Gabriela Narutowicza 73, 20-019 Lublin

Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzono kolejne szkolenia z zakresu równości płci oraz przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć w Policji.

Szkolenie poprowadził Lider ds. Ochrony Praw Człowieka z Wydziału Prewencji KMP w Lublinie.

Inicjatywa ta realizuje priorytety Komendanta Głównego Policji oraz promuje samokształcenie funkcjonariuszy w omawianym zakresie merytorycznym.

W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze służby kryminalnej i prewencyjnej, a także funkcjonariusze zespołu kontroli oraz kadra kierownicza.

Celem edukacji było podniesienie świadomości funkcjonariuszy w zakresie szeroko pojętych działań antydyskryminacyjnych.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kiersnowska

W terenie zbiera informacje o interwencjach i aktywności mieszkańców, dbając o szybkie i sprawdzone newsy.

Więcej artykułów →

Udostępnij: