Wypadki 26.06.2026

Wypadek na Al. Racławickich w Lublinie – 19-latka w Toyocie

19-letnia kierująca Toyotą utraciła ostrożność podczas zmiany pasa na al. Racławickich w Lublinie, co doprowadziło do kolizji; mandat ponad 1000 zł i 10 punktów karnych.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Prezydenta Gabriela Narutowicza 73, 20-019 Lublin

Funkcjonariusze wyjaśniali okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem kierującej Toyotą.

Podczas zmiany pasa ruchu 19-latka nie zachowała ostrożności i najechała na pojazd znajdujący się na sąsiednim pasie.

W wyniku zderzenia jej samochód przewrócił się na lewy bok.

Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń.

Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości ponad 1000 zł oraz otrzymała 10 punktów karnych.

Aby obejrzeć film, włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
Pobierz plik Nagranie z monitoringu.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.77 MB)

Do zdarzenia doszło wczoraj na Al. Racławickich w Lublinie. Z ustaleń policji oraz zabezpieczonego nagrania wynika, że 19-latka podczas zmiany pasa nie upewniła się, czy manewr może być wykonany bezpiecznie, co doprowadziło do najechania na pojazd na sąsiednim pasie. Peugeot z kolei w wyniku kolizji uderzył w poprzedzającego go Forda.

Źródło: policja.gov.pl

KK

Katarzyna Kiersnowska

W terenie zbiera informacje o interwencjach i aktywności mieszkańców, dbając o szybkie i sprawdzone newsy.

Więcej artykułów →

Udostępnij: