Oszustwo inwestycyjne w Lublinie – 68-letnia straciła ponad 60 tys. zł
68-letnia mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego, tracąc ponad 60 tys. zł po decyzji o inwestycji i pożyczce.
Do kolejnego przypadku utraty oszczędności doszło w Lublinie. Policja apeluje o ostrożność i nieprzekazywanie środków nieznanym osobom. 68-letnia mieszkanka Lublina zaciągnęła kredyt i przekazała środki oszustowi, tracąc ponad 60 tys. zł. Sprawą zajmuje się Komisariat VI Policji w Lublinie.
Z zeznań pokrzywdzonej wynika, że planowała inwestycję, lecz padła ofiarą oszustwa. Otrzymała wiadomość przez WhatsApp namawiającą do inwestycji w nieokreślone instrumenty finansowe. Najpierw wpłaciła 500 zł na wskazany rachunek, a później poproszono ją o większe kwoty, by „zwiększyć zyski”.
Aby powiększyć zysk, kobieta wzięła pożyczkę. Pod koniec maja na ulicy Zamojskiej w Lublinie przekazała nieznanemu mężczyźnie prawie 60 tys. zł. Następnie otrzymała informację, że musi wpłacić dodatkowe 49 tys. zł, aby uniknąć kosztów. Wtedy uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustwa.
Apelujemy o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy w nieuprawnione ręce. Inwestowanie powinno odbywać się z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i wyłącznie poprzez sprawdzone instrumenty bankowe. Tego typu transakcje nie są realizowane w ten sposób przez pośredników, którzy wyznaczają miejsca spotkań w celu odbioru gotówki. Dbajmy o rozsądne gospodarowanie swoimi środkami.
Źródło: policja.gov.pl